Ege Ambulans
"10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür"09/01/2021

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkemizde, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günü olduğunu söyledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yapan ve aynı zamanda eski gazeteci olan Bilgen, tek adam iktidarında  neredeyse her üç gazeteciden birinin işsiz kaldığını savundu.

Televizyonların dolar üzerinden alınan yüksek uydu kirası nedeniyle, gazetelerin kağıda gelen yüksek zamlar nedeniyle kapanma aşamasına geldiğine dikkat çeken Bilgen, iktidarın bu zor şartları daha da zorlaştırıp baskı ve sindirme politikası izlemesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün KHK ile kapatılarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına dönüştürülmesinin ardından basın kartı almanın zorlaştırılıp, kart iptallerinin kolaylaştırıldığını ileri süren CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Bilgen, “Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkede Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günü demek daha anlamlı olacaktır. Çalışan gazetecilerin, işsiz gazetecilerin, tutuklu gazetecilerin yani tüm gazetecilerin özgür olduğu, güvenli, güvenceli ve insanca yaşayacağı bir Türkiye özlemiyle tüm çalışan ve işsiz gazetecilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş
Ege Ambulans
Has Ajans Sağlık Gazetem 0(232) 464 75 73 info@saglikgazetem.com