Ege Ambulans
Genital Estetik Uygulamaları Tedavi Amaçlı Olarak da Yapılabiliyor28/12/2022

Son yıllarda sosyal medyanın yaygın kullanılması ile kadınların cinsel sağlık ve genital güzellik algısında farkındalıklarını da artırdığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Hepyılmaz, “ Genital bölgeye uygulanan cerrahi ve medikal estetik işlemler sadece estetik amaçlı değil aslında birçok kadın için tedavi amaçlı olmaya başladı” dedi.

Yaşamı Olumsuz Etkiliyor

Doğum sonrası vajinal genişlemelerin, doğumda yapılan kesi izlerinin çirkin iyileşmesinin, dış dudakların yaş ilerledikçe dolgunluğunu kaybedip buruşması veya renginin koyulaşmasının, labium minora dediğimiz iç dudaklarda sarkmalar, simetri bozuklukluları, sıkı iç çamaşırı veya tayt giyerken kadında yarattığı acı ve rahatsızlık hislerinin kadının günlük fonksiyonlarını olumsuz etkilediğini kaydeden Op. D. İrem Hepyılmaz, “ bu gibi durumlar aynı zamanda genital bölgesini çirkin hisseden kadınlarda cinsel özgüven kaybına da neden olmaktadır” diye konuştu.

Günübirlik İşlemler

Vajinanın genişlemesine bağlı cinsel ilişki sırasında alınan hazzın azalabileceğini söyleyen Op. Dr. Hepyılmaz, “ Genital bölgeye uygulanan estetik işlemler hastanın ihtiyacına göre değişmekle birlikte çoğu işlem muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilmekte ve kişi hemen günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Genital Estetik Uygulamaları

Genital estetik uygulamaları kapsamında yapılan işlemler hakkında şu bilgileri verdi: “ Vajinal renk açma için peeling uygulamaları, vajinal bölge dolgunlaşması için hyalüronik asit dolguları, cinsel hazzın artmasını sağlayan O-Shot (orgazm aşısı) ve G-shot ( G noktası büyütme) işlemleri, vajina gençleştirme ve sıkılaştırma için Genital PRP ve vajinal lazer uygulamaları yapılmaktadır. Yine vajinayı saran bağ dokusu hasarlarında vajina, lazer ile tedaviye yanıt veremeyecek durumda ise cerrahi müdahale ile vajinayı ve çevresindeki bağ dokusunu güçlendirme ameliyatları, dudak dolgusunda hyalüronik asit yerine otolog yani kişinin kendi yağ dokusunu transplante ettiğimiz işlemlerde, iç dudak estetiklerinde günübirlik veya çok nadiren 1 günlük yatış ile hastanede cerrahi işlemler yapılmaktadır. Hastalarımızın çoğundan aldığımız güzel geri dönüşler ile bir kadının özgüveninin yerine geldiğini görmek ve cinsel hayatının güzelleşmesi ile hekim olarak bizleri de mutlu etmektedir”

Sosyal Ağlarda Paylaş
Ege Ambulans
Has Ajans Sağlık Gazetem 0(232) 464 75 73 info@saglikgazetem.com