Ege Ambulans
İnme Sonucu Oluşan Felçlerde Güncel Tedavi Yöntemleri03/06/2024

Serebrovasküler hastalıkların beyne giden kan damarlarının ve kan akışının etkilendiği hastalıklar olduğunu belirten Dr. Sevil Tunabayoğlu, “ Serebrovasküler hastalıklar beyni besleyen damarlarda tıkanma (iskemik inme) sonucunda veya beyni besleyen damarlarda yırtılma (hemorajik inme) sonucunda oluşan nöronal hasar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kolesterol, yağ, kalsiyum gibi maddelerden oluşmuş plaklar atardamarların çeperinde birikerek daralmaya neden olurlar. Burada oluşan ani bir kan pıhtılaşması iskemik inmeye neden olabilir” dedi.

Güncel Tedavi Yaklaşımları

İnme sonucunda oluşan felçlerde inmeden hemen sonra başlanacak yeni ilaç tedavilerinin kullanıma başlandığını kaydeden Dr. Sevil Tunabayoğlu, “ Yeni ilaç tedavileri ile birlikte fizyoterapi, skalp akupunktur (Japon Akupunkturu) ve biyorezonans, bütüncül bir şekilde uygulandığında sonuçlar yüz güldürücü olmaktadır. Skalp Akupunkturu, Çin Akupunkturu’na göre daha hızlı ve daha az seans ile gerçekleştirilmektedir. Böylece inme geçiren kişilerin sosyal hayata daha hızlı adapte olması sağlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Sosyal Ağlarda Paylaş
Ege Ambulans
Has Ajans Sağlık Gazetem 0(232) 464 75 73 info@saglikgazetem.com