Ege Ambulans
Kitabın Geliri Atlas Sağlık Eğitim Vakfına28/01/2021

Drç Filiz Güneş ,yazdığı kitabın gelirini İzmir de  Tıp Fakültelerinde okuyan Kız öğrencilere karşılıksız burs verilmesi için Atlas Sağlık Eğitim Vakfına bağışladı.

Covid 19 virüsü ile boğuştuğumuz şu günlerde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Filiz Güneş, ”Stetoskopumdan Duyduklarım,Şiirlerle” isimli  kitabını yine Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunu doktorların kurduğu Atlas Sağlık Eğitim vakfına gelirini İzmir’de Tıp Fakültelerinde okuyan Kız öğrencilere karşılıksız burs verilmesi için bağışladı. Kitap,vakfın internet sitesinde bağış karşılığı talep edenlere kargoyla gönderilmeye başlandı. Atlas Vakfı Kitabın geliriyle İzmir’de Tıp Fakültesinde okuyan kız öğrencilere karşılıksız burs verecek.

 Kısa süre içerisinde kampanyaya çoğu İzmirli doktorlar olmak üzere İzmirli hayırseverler yüzlerce kitap alarak destek oldu.

Kitabını okuyucu ile buluşturan Atlas Vakfı’na teşekkür eden Dr. Filiz Güneş, “ Atlas Vakfı;Pek çok  gencimize  burs vererek eğitim hayatlarında ekonomik anlamda destek oluyor. Ancak sadece bununla kalmayıp kültürel  anlamda da gelişmelerine destek oluyor. Kitabı alanlara da ayrıca teşekkür ediyorum çünkü bu sayede burs verdiğimiz çocuklara yenilerinin eklenmesine katkınız olacak. Kitabı aldığınızda biz doktorların sadece hasta muayene edip reçete yazan kişiler olmadığımızı hekimlik yanında onların sosyal, kültürel, psikolojik ve ailesel sorunlarına da nasıl dokunduğumuzu da göreceksiniz. Bazen ne kadar acımasız ön yargılarla karşı karşıya kaldığımıza  ve üzüldüğümüze şahit olacaksınız. Sağlık çalışanlarına ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu ve görevlerinin ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu daha iyi anladığımız bu günlerde onlara empati yapmanızı istiyorum” dedi.

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Op. Dr. Sırrı Sorguç: Hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız her zaman ülkemizin yüz akıdır,gurur kaynağıdır.Dr.Filiz Güneş’e ve bizi destekleyen İzmirli hayırseverlere minnettarız. Bizler Dokuz Eylül Tıp Fakültesinde ülkemizin sunduğu imkanlar sayesinde okuduk ,yaptığımız toplantılarda aramızda geçen konuşmalarda ülkemize,Türk gençliğine bizim de bir katkımız olmalı deyip Atlas Sağlık Eğitim Vakfını kurduk.Vakfın kurulduğu günden beri İzmirli Hekimler ve hayırseverlerin büyük desteği ile onlarca Üniversite öğrencisine 4 yıldır karşılıksız burs veriyoruz.   “Atlas’ın Yükü Hepimizin Yükü”  dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş
Ege Ambulans
Has Ajans Sağlık Gazetem 0(232) 464 75 73 info@saglikgazetem.com