Ege Ambulans
PRP ve Mezoterapi Destekli Saç Ekimi01/04/2021

Özel Demiderm Polikliniği Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Direktörü Yasemin Gülgör saç ekimi operasyonu sonrası kişilerin mevcut saç sağlığını korumaları adına uygulana  PRP (Trombositten Zengin Plazma) tedavisinin saç ekimi sonrası mevcut saçları korumak adına dünyada yaygın bir şekilde uygulandığını ve yüz güldüren sonuçlar elde edildiğini söyledi.

PRP Tedavisi

PRP’nin deri tabakasının gençleşmesi, yaraların iyileşmesi akne izleri ve saç dökülmesinde uygulanan alternatif bir yöntem olduğunu belirten Yasemin Gülgör, “ PRP kişinin kendi kanından alınan ve olması gerekenden çok fazla trombosit içeren doğal plazma sıvısıdır. PRP ile saç ekimi işlemi yaraların daha hızlı iyileşmesi ve saç büyümesi süresini hızlandırmak amacıyla yapılmaktadır” dedi.  Saç ekimi operasyonu sonrası kişilerin mevcut saç sağlığını korumaları için uygulanan PRP ve Mezoterapi tedavisini anlatan Gülgör; “Operasyon sonrası talimatlara uyulması durumunda saç ekiminde sonuçlar oldukça başarılı olur. Saç ekimi sonrası mevcut saçlarınızı korumak adına dünyada yaygın bir şekilde uygulanan ve somut sonuçlar elde edilen PRP tedavisi ve Mezoterapi vitamin tedavilerine saç ekimi sonrası uygun hastalara, tecrübeli ve yetkili kişilerce uygulandığında yüz güldüren sonuçlar alınmaktadır” dedi.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hakkında bilgiler veren Yasemin Gülgör, “ Saç mezoterapisi saçın gereksinim duyduğu minerallerin, proteinlerin vs. saçlı deri içine oldukça ince iğnelerle doğrudan enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi, kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını artıran ilaçların doğrudan bir şekilde kıl köklerine aktarılmasıdır. Unutmayalım ki yapılan bu tedaviler öteleme adına yapılır. Seans sayısı kişinin doğru tanısı yapıldıktan sonra belirlenir” dedi.

Neden Saç Ekimi Yaptırmalıyım?

Hastaların en çok sorduğu sorulardan birisinin de “ Neden saç ekimi yaptırmalıyım” olduğunu belirten Yasemin Gülgör, “ Saç ekimi ile kaybettiğiniz özgüveni yeniden kazanırsınız. Sosyal hayatta ve fiziksel anlamda özgür ve serbest olursunuz. İş hayatınıza ve özel hayatınıza renk katarsınız. Soğuktan ve sıcaktan saçlarımız bizleri korur. Biri saçlarınıza dokunduğu zaman hisseder, bundan mutluluk duyarsınız. Mevcut olan güvenimizi daha da artırarak başarılı, mutlu ve öz güvenli olmanızı sağlar. Kel olmak yada başka bir deyişle saçsız olmak kaderiniz değildir. Başarılı merkezlerde, tecrübeli ellerde, ileri teknoloji ile yapılan saç ekimi operasyonları ile kaybettiğiniz saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş
Ege Ambulans
Has Ajans Sağlık Gazetem 0(232) 464 75 73 info@saglikgazetem.com